ترافیک فعلی شبکه دانشگاه:
دانلود: 59.55 MB
آپلود: 7.22 MB

سامانه مدیریت شناسه یکتا

سامانه مدیریت شناسه یکتای دانشگاه ایلام در راستای یکپارچه سازی فرایند احراز هویت کاربران در سامانه های مختلف دانشگاه از قبیل Internet, Email, Directory Active ایجاد شده است. همه کسانی که نیاز به ورود به سامانه های دانشگاه ایلام را دارند الزام است این شناسه را دریافت نمایند. کاربران سامانه عبارتند از : اساتید، کارمندان و دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ایلام. کاربران میتوانند از طریق منوی دریافت شناسه یکتا، شناسه یکتای خود را در هر زمان و مکان بدون مراجعه حضوری دریافت و یا تغییر دهند.

راهنمای استفاده :

برای ورود به سامانه روی لینک زیر کلیک نمایید:

سامانه مدیریت شناسه یکتای دانشگاه ایلام

قابل ذکر است دریافت شناسه کاربری یکتا ویژه دانشجویان و قسمتهای تغییر رمز شناسه کاربری و فراموشی شناسه کلمه عبور برای تمامی کاربران(دانشجویان، کارمندان و اساتید) می باشد. دانشجویان گرامی برای دریافت شناسه یکتا بر روی قسمت مشخص شده در تصویر زیر کلیک نمایند:

 

 

سپس در کادر اول، شماره دانشجویی و در کادر دوم کد ملی خود را وارد نمایید:

 

پس از ورود، صفحه ذیل را مشاهده می کنید: نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی و شماره تلفن همراه و ایمیل شخصی خود را وارد نمایید، و اگر دانشجوی خوابگاهی هستید حتما گزینه مقیم خوابگاه را انتخاب نمایید.:

بعد از تیک گزینه مقیم خوابگاه کادر زیر باز می شود:

در این قسمت نام خوابگاه و بلوک و اتاق خود را وارد نمایید، در صورت وارد نکردن هر کدام از گزینه های ذکر شده پیغام خطا دریافت خواهید کرد و در نهایت روی درخواست ایجاد کلیک نمایید که کادر زیر را می بینید:

در تصویر بالا، به تلفن همراه شما یک پیامک حاوی کد فعالسازی ارسال می شود کد مذکور را در کادر بالا وارد نمایید و صفحه زیر را مشاهده نمایید:

بعد از دیدن پیغام موفقیت یک پیامک حاوی نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال می گردد که این نام کاربری برای استفاده از اینترنت و ایمیل دانشگاهی می باشد.

 

برای تغییر رمز خود به قسمت تغییر رمز شناسه کاربری بروید:

در قسمت نام کاربری و کلمه عبور اطلاعات خود را وارد نمایید اگر برای اولین بار وارد سیستم شده اید صفحه ای همانند شکل زیر نمایش داده میشود که باید شماره همراه خود را وارد نمایید.

بعد از ورود شماره همراه و کلیک بر روی درخواست رمز جدید یک پیام حاوی رمز جدید برای شما ارسال میگردد.

و اگر قبلا شماره همراه خود را ثبت نموده اید دیگر لازم به ورود دوباره شماره همراه نیست و فقط یک پیام حاوی رمز جدید برای شماره همراهی که قبلا ثبت نموده اید ارسال می شود.

 

 

 در قسمت فراموشی شناسه / کلمه عبور اگر قبلا شماره همراه ثبت شده ای در سیستم داشته باشید، می توانید با ورود نام کاربری خود، کلمه عبور جدید توسط یک پیام دریافت کنید.