اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه

اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه

اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه تنها از طریق پروتکل 802.1x و با ورود شناسه کاربری یکتا امکان پذیر می باشد.

جهت اتصال از طریق گوشی های هوشمند با سیستم عامل های مختلف می توانید از کادر زیر بر اساس راهنما تصویری اقدام نمایید.

لازم به ذکر است گوشی های هوشمندی که سیستم عامل آن ها اندروید نسخه پایین تر 4 باشد ممکن است در اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه دچار مشکل شوند.

سیستم وایرلس داخل دانشگاه (دانشکده ها و ساختمان های اداری ) دارای نام ilam-uni-ap می باشد که هنگام اتصال و پس از وارد کردن شناسه کاربری یکتا ، مادامی که کلمه عبور خود را تغییر ندهید، نیازی به ورود مجدد شناسه نخواهد بود.

هر یک از خوابگاه های داشجویی دارای نام مختص به خود می باشند.

لازم به ذکر است در آینده نزدیک نام شبکه وایرلس دانشگاه یکپارچه خواهد گردید و اتصال به کل شبکه وایرلس دانشگاه (دانشکده ها، ساختمان های اداری، خوابگاه ها و مجتمع دانشگاه ) یکسان خواهد بود.

تذکرات :

جهت بهره مندی از اینترنت دانشگاه در خارج از محیط دانشگاه، می بایست یک کانکشن VPN راه اندازی کنید. توضیحات و راهنمایی برای ساخت VPN برای هر سیستم عامل در در بخش مربوطه آورده شده است.

جهت دریافت شناسه کاربری یکتا به بخش مربوطه مراجعه نمایید و طبق مراحل راهنما، درخواست شناسه کاربری یکتا خود را ارسال کنید.

توجه:

برای رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بصورت خودکار در دانشگاه ایلام کافی است یکی از دو فایل پیوست زیر را به لپ تاپ مذکور انتقال داده و با کلیک راست و انتخاب گزینه Run As Administrator آن را اجرا نمایید این روش برای تمام نسخه های ویندوز قابل اجراست.

  (بصورت خودکار)فایل اتصال به وایرلس – ویندوز 10 و سایر نسخه ها

  (بصورت خودکار)فایل اتصال به وایرلس – ویندوز 10 و سایر نسخه ها

  (بصورت دستی)راهنمای اتصال به وایرلس – ویندوز 10

  (بصورت دستی)اتصال به وایرلس – ویندوز 7

  (بصورت دستی)اتصال به وایرلس – اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.